DEKLARACA DOSTĘPNOŚCI Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. | rozmiar czcionki: A- A A+ | kontrast

Zawody "Ocalony Legion"

23.10.2021 w Puszczy Bieniszewskiej odbył się 1 Międzynarodowy Bieg „Ocalony Legion” na dystansie 7, 14 i 21 km. Dystans 7 km, mimo nieprzyjemnie wietrznej pogody pokonali uczniowie: Patryk Kozłowski i Alan Wolniewicz, pod opieką p. Agnieszki Karczewskiej.

BRAWO chłopaki!

Gratulujemy

Gościem specjalnym biegu był Jerzy Górski – który poprowadził rozgrzewkę, dopingował wszystkich zawodników.

Jerzy Górski to Triathlonista, zwycięzca prestiżowego Double Iron Triathlon w Huntsville w USA., którego historię opowiada książka oraz został nakręcony film pt. „Najlepszy”. Niezwykła historia jego życia, gdzie narkoman uzależniony od heroiny postanawia zmienić swoje życie za pomocą sportu. Zdobywa tytuł w USA mistrza świata w podwójnym Triathlonie (podwójny Ironman) w Huntsville, w którym zajął 1 miejsce. Dystans 7,6 km pływania, 360 km jazdy na rowerze i 84 km biegu pokonał w czasie 24 godzin, 47 minut i 46 sekund.

Spotkanie z człowiekiem legendą - Jerzym Górskim, który stał się ogromną inspiracją, sprawiło że to była dla nas wyjątkowa sportowa sobota.