DEKLARACA DOSTĘPNOŚCI Piątek, 26 kwietnia 2024 r. | rozmiar czcionki: A- A A+ | kontrast

Deszcz nagród dla Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie w I edycji Zawodów Sportowo-Obronnych Klas Mundurowych Powiatu Konińskiego

Dnia 18.02.2016 r. uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół im. Mikołaj Kopernika w Koninie wraz z opiekunami kpt Jarosławem Kubackim,

oraz Panią mgr Agnieszką Nizgorską  wzięli udział w I edycji Zawodów Sportowo-Obronnych Klas Mundurowych Powiatu Konińskiego,

których organizatorami byli: Powiatowa Organizacja Ligii Obrony Kraju w Koninie , Komendant Miejski Policji w Koninie, oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Koninie .

W zawodach wzięło udział 10 drużyn z czterech szkół ponadgimnazjalnych, które prowadzą klasy o profilu mundurowym .

Miejscem zawodów była Strzelnica LOK w Potażnikach, gdzie odbywały się zawody strzeleckie, oraz konińska Hala Rondo w której uczniowie wzięli udział w testach sprawnościowych.

Nasi uczniowie zdobyli w tej rywalizacji następujące trofea:

I miejsce dla najlepszego strzelca I Turnieju Sportowo - Obronnego Klas Mundurowych Powiatu Konińskiego zdobył uczeń klasy II Tw Patryk Pecelerowicz.

I miejsce w konkurencji policyjnego testu sprawnościowego zdobył uczeń klasy III Tw Arkadiusz Jurga, który został też laureatem III miejsca Biegowego Testu Zwinnościowego.

Indywidualnie za trzy przeprowadzone konkurencje miejsce I przypadło uczniowi klasy III Tw Konradowi Delwo , miejsce II zdobył uczeń klasy III Tw Arkadiusz Jurga,

miejsce IV uzyskał uczeń klasy II Tw Patryk Pecelerowicz .

W końcowej klasyfikacji drużynowej uczniowie Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika zajęli następujące pozycje:

I miejsce klasa III Tw, miejsce III klasa II Tw.

Wręczenie pucharów i dyplomów dokonał zastępca Prezydenta Miasta Konina Pan Sławomir Lorek wraz z Panią Zenoną Sroczyńską, kierownikiem Wydziału Kultury, Sportu

i Turystyki Urzędu Miejskiego w Koninie. Najlepsza drużyna, która reprezentowała klasę III Tw oprócz pucharu za zajęcie I miejsca otrzymała również puchar przechodni dla

"Najlepszej klasy mundurowej zawodów sportowo-obronnych powiatu konińskiego 2016 roku".

Nie ukrywamy, że cała społeczność szkolna jest z Was dumna!